KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929002
nr 1492 9002
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Kustlandskap från Jugoslavien". Signerad. Olja på duk, 37x58 cm, yttermått inklusive ram: 40x60 cm
Kondition: Duk med hål
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
måndag 26 september 2022
kl 20:05:19
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg